Eat at foodcourts rather than cook.
If you plan carefully what you cook, $10 could make you 4 meals as to 2 meals at foodcourt.
If you plan carefully what you cook, $10 could make you 4 meals as to 2 meals at foodcourt.
Some grass are nutritious. By the way how do hawkers make money if they were selling their foods below cost? You have to remember hawkers cannot buy produce in bulk as they do not have the storage space. Whereas supermarkets can reduce their prices because they buy in bulk.You cook grass or what ??![]()
Some grass are nutritious. By the way how do hawkers make money if they were selling their foods below cost? You have to remember hawkers cannot buy produce in bulk as they do not have the storage space. Whereas supermarkets can reduce their prices because they buy in bulk.
You should go supermarket shopping more and learn to cook my friend.
You mean DIY aka golden palm?:pGive up engaging pros...
You should go supermarket shopping more and learn to cook my friend.
give up wheels..do BMW...bus, mrt, walk!
quit surfin ze net ... :pPractical ways to save money during a deep recession? ...