Buy 1 or buy 2 leh? Hmm

Voldermort

Alfrescian
Loyal
Joined
Jan 11, 2021
Messages
1,143
Points
63
1642607756799.png
 
The Coca Cola Company thanks you for your business.
 
The shop operator should be sent to learn chicken rice mathematics. One person’s portion $3.50, two persons’ portion $8… 3 person will be $15
You will be surprised actually many sinki has no logic, commonsense and cannot understand satire.
 
Ok it is correct with the calculation
U all must have thought got discout if buying 2? :biggrin:
 
Back
Top